کاشان بلاگ

کپی برداری با ذکر منبع مجاز است/نظر فراموش نشود

وضعیت راه های ارتباطی شهرستان نامناسب است
ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۱ دی ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: کاشان ،آسفالت کاشان ،راه ارتباطی کاشان ،راه های کاشان

رئیس شورای شهرستان کاشان راه های ارتباطی شهرستان کاشان را نامناسب دانست و خواستار توجه بیشتر مسئولین در این رابطه شد.

 رئیس شورای شهرستان کاشان راه های ارتباطی شهرستان کاشان را نامناسب دانست و خواستار توجه بیشتر مسئولین در این رابطه شد.


به گزارش ایسنا، ابراهیم زمانیان در حاشیه جلسه شورا در محل فرمانداری کاشان و در جمع خبرنگاران گفت: بارش نزولات جوی در فصل زمستان مخاطرات راه های غیراستاندارد شهرستان را بیش از گذشته کرده و  چنانچه برای ترمیم و اصلاح آن چاره اندیشی نشود قطعاً باعث افزایش تصادفات جاده ای خواهد شد.
وی محور ارتباطی کاشان – برزک – ورکان را به عنوان یکی راههای ناایمن شهرستان ذکر کرد و گفت: غیراستاندارد بودن مسیر و مستهلک شدن جاده ارتباطی از یک سو و همچنین تردد بسیار زیاد تریلر‌ها و بونکرهای سیمان به واسطه کارخانه ها به خصوص سیمان کویر کاشان و معادن سنگ، این راه ارتباطی را به  محوری بسیار خطرناک و ناایمن تبدیل کرده است.
زمانیان گفت: شورای شهرستان مطلع است که وضعیت اعتباری سازمان های مسئول مناسب نیست ولی به طور حتم می توان با هزینه ای اندک بسیاری از نقاط حادثه خیز راههای ارتباطی را اصلاح نمود و از وقوع حوادث دلخراش و صدمات جانی احتمالی پیشگیری کرد که البته این امر مستلزم مدیریت شایسته مسئولین امر است.
وی با اشاره به درخواست های مکرر مردمی در رابطه با معضلات ترافیکی و تصادف ها در محدوده ی پل در انتهای رواند- ورکان که روی اتوبان احداث شده تصریح کرد: با توجه به این که به نظر می رسد این پل باعث گره ترافیکی شده و استانداردهای لازم را ندارد نارضایتی مردم این منطقه را در پی داشته است.
زمانیان با بیان این که سه راه نشلج نیز یکی دیگر از نقاط حادثه خیز راههای ارتباط شهرستان است افزود: این سه راه بسیار خطرناک است و هیچگونه علائم راهنمایی رانندگی نداشته که به صورت درخواست های مردمی به این شورا منعکس شده است.
رئیس شورای شهرستان به بعضی دیگر از نقاط حادثه خیز شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکلات ناشی از اصلاح راه نابر به طول  حداکثر ۳ کیلومتر، پیچ سعدآباد برزک ، سه راه جوشقان استرک به سمت مشهد اردهال قبل از پلیس راه از موارد دیگری است که نارضایتی مردم را در پی داشته است.
وی تأکید کرد: قطعاً توانایی اداره های مسئول و قابلیت ها و ظرفیت های منطقه فراتر از اصلاح چند نقطه حادثه خیز می باشد که البته با رفع آن می توان باعث خوشحالی و رضایت همشهریان قانع شهرستان را فراهم نمود.