کاشان بلاگ

کپی برداری با ذکر منبع مجاز است/نظر فراموش نشود

اولین تابلو نمایشگر سنجش آلودگی هوا در کاشان افتتاح شد
ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ بهمن ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری تابلو نمایشگر سنجش آلودگی هوا در کاشان اظهار داشت: افتتاح اولین تابلو نمایشگر سنجش آلودگی هوای کاشان با رویکرد مباحث زیست محیطی و آلودگی هوای کاشان به عنوان یکی از کلان‌شهرهای استان اصفهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
احمدرضا لاهیجان‌زاده افزود: نتایج به دست آمده از تابلو نمایشگر سنجش آلودگی هوای شهرستان کاشان طی مدت یکسال می‌تواند در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های شهرداری کاشان و مسئولان این شهرستان برای کاهش و کنترل آلودگی هوای کاشان بسیار حائز اهمیت باشد.
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان با اشاره به تعیین شاخص‌های مونواکسید کربن، ازن، اکسیدنیتروژن، اکسید گوگرد و ذرات معلق کاشان توسط این دستگاه افزود: شاخص‌های نمایشگر این تابلو وضعیت آلودگی هوای شهر کاشان را از صفر تا 50 هوای پاک، 50 تا 100 سالم، 100 تا 200 ناسالم، 200 تا 300 بسیار ناسالم و بیشتر از 300 خطرناک مشخص می‌کند.
وی، وضعیت فعلی آلودگی هوای شهرستان کاشان را به نسبت مطلوب دانست و گفت: شهرستان کاشان از ابتدای سال جاری تا 23 بهمن 350 روز هوای سالم، 63 روز هوای ناسالم، دو روز هوای بسیار ناسالم و 14 روز هوای پاک داشته است.
لاهیجان‌زاده همچنین تعداد روزهای هوای سالم کاشان در سال گذشته را 250 روز، هوای ناسالم را 63 روز، هوای بسیار ناسالم را دو روز و هوای پاک کاشان را 14 روز اعلام کرد.
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان یادآور شد: شهرستان کاشان برخلاف شهر اصفهان در شش ماهه اول سال به ویژه در تیرماه به دلیل گرد، غبار و ذرات معلق در هوا با آلودگی هوا روبرو است.
محمود قهرمانی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان کاشان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تابلو نمایشگر سنجش آلودگی هوای شهرستان کاشان در ابعاد چهار و نیم در پنج و نیم و در 50 متری ایستگاه آن قرار دارد گفت: برای تابلو نمایشگر سنجش آلودگی هوای شهرستان کاشان 200 میلیون تومان و برای تجهیزات داخل ایستگاه 160 میلیون تومان هزینه شده است.