کاشان بلاگ

کپی برداری با ذکر منبع مجاز است/نظر فراموش نشود

اولین همایش شهرسازی و معماری در کاشان آغازشد
ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٥ اسفند ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: همایش شهرسازی و معماری ،اولین همایش شهرسازی و معماری ،کاشان ،دانشگاه علوم پزشکی کاشان

اولین همایش شهرسازی و معماری ، پیش از ظهر با حضور اساتید معماری و شهرسازی کشور آغازشد .

شهردار کاشان در این همایش امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزارشد ، توجه و شناخت از معماری شهری و نقش آن را در زندگی شهری یکی از عوامل بوجود آورنده نشاط و زیبایی در شهرها دانست .


سعید مدرس زاده ، افزایش توان علمی شهرداری را نشان دهنده رشد و توسعه شهری دانست و اظهارداشت : برگزاری 11 سمینارو همایش توسط شهرداری کاشان ، خروجی آن تحول اساسی است که در بخش ساخت و ساز شهرستان بوجود آمده است .
وی با اشاره به اینکه ،  تمامی روش ها و اصول فنی مهندسی ساختمان در سازهای شهرستان کاشان توسط مجتمع سازان ، انبوه سازان و مردم رعایت می شود افزود : امروز  در شهرستان کاشان مکانی را نمی توان پیداکرد که رعایت اصول ساخت و ساز را رعایت نشده باشد .
به گفته وی ، اجبار مردم به رعایت اصول فنی و مهندسی در سازهای شهرستان ، امروز تبدیل به یک فرهنگ در شهرستان کاشان شده است .
شهردار کاشان ادامه داد : ایجاد فرهنگ رعایت اصول فنی در ساخت و ساز باعث شده است تا چالش هایی که در بسیاری از شهرهای کشور در این بخش وجود دارد  در شهرستان بالای300 هزارنفری کاشان شاهد چنین مشکلاتی نباشد .
مدرس زاده در ادامه با اشاره برگزاری یازده دوره همایش زلزله ، دو دوره همایش بهینه سازی انرژی و آموزش شهروندی و... گفت : مدیریت در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها از مهمترین دستاوردهای این همایش یوده است .
شهردار کاشان  ، آموزش ، فرهنگ سازی ، و  رفع مشکلات شهری در حوزه های مختلف را نیز ازدستاوردهای برگزاری چهار دوره آموزش مدیریت شهری و آموزش شهروندای اعلام کرد .  
مدرس زاده در ادامه موضوعات زلزله و ساختمان و عمران را از بخش های سخت افزاری شهرسازی و معماری ذکرکرد و گفت :  شهرداری کاشان با برگزاری اولین همایش شهرسازی و معماری ،  ئارد سیستم نرم افزاری سلسله همایش های گذشته است .
وی  با اشاره اینکه جهان سوم و کشورهای در حال توسعه در حال کپی برداری والگو پذیری از معماری کشورهای اروپایی  هستند گفت : شهرستان کاشان با تاریخ 7 هزار ساله و معماران  برجسته روشنفکر و مهندسان متخصص و پرتلاش ، نیازی کپی برداری و الگوپذیری از کشورهای اروپایی ندارد .
سعید مدرس زاده ،  بر توجه به فرهنگ و اقلیم جغرافیایی ، در ساخت و سازهای شهرستان تاکید کرد و گفت :  بابرنامه ریزی هایی که در این بخش توسط شهرداری انجام شده است ، رویکرد شهروندان در سازها به سمت و سوی سازه های مطابق با فرهنگ و اقلیم منطقه است . 
وی با اشاره به اینکه ،  موقعیت هر شهر بستگی به طراوات آن دارد  اظهارداشت : اگر بدنبال طراوت و روح بحشیدن به شهر هستیم باید نماد های شهری را در ساخت وساز ها لحاظ شود .  
شهرداری کاشان اظهارامیدواری کرد ، دستاورد اولین همایش شهرسازی و معماری ، تلفیق تجربه و علم در اصول معماری و شهرسازی را به دنبال داشته باشد .  
اولین همایش شهرسازی و معماری  توسط شهرداری کاشان و با همکاری دانشگاه کاشان، نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان در کاشان ، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه سینا و انجمن صنفی معمارن شهرستان کاشان ، با حضور معماران، مهندسین عمران و معماری، دست اندرکاران امر ساخت و ساز و جمعی از مدیران و مسئولان شهرستانی و  استانی برگزار شد .