کاشان بلاگ

کپی برداری با ذکر منبع مجاز است/نظر فراموش نشود

بنای دوره قاجاریه توسط شهرداری کاشان تخریب شد+گزارش تصویری
ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: پل قدیمی لتحر ،گذرتبریزی های کاشان ،پل قدیمی لتحرکاشان ،خرابکاری شهرداری کاشان

کارشناس حفظ و احیاء میراث فرهنگی کاشان خبر داد:
بنای دوره قاجاریه توسط شهرداری کاشان تخریب شد

کاشان بلاگ : کارشناس حفظ و احیاء اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از تخریب یکی دیگر از بناهای دوره قاجاریه در این شهرستان خبر داد.


به گزارش کاشان بلاگ حمیدرضا زیارتی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: گذر تبریزی های کاشان که جزء یکی از کوچه ها و قسمت های بکر و بافت قدیمی این شهرستان است متاسفانه توسط شهرداری مورد تخریب کامل قرار گرفت.

وی ، با اشاره به اینکه گذر تبریزی ها ی کاشان به عنوان یکی ازکوچه های قدیمی با بافت تاریخی و بکر محسوب می شود افزود: اداره میراث فرهنگی این شهرستان امسال جهت حفظ و احیاء این گذرهزینه ای اختصاص داده بود که مورد تخریب قرار گرفت.

به گفته وی، این گذربا 21 متر طول به عنوان یکی از کوچه های قدیمی و بکر شهرستان حائز اهمیت بوده وانتهای کوچه دو سال قبل نیز توسط شهرداری کاشان مرمت شده بود.

کارشناس حفظ و احیاء اداره میراث فرهنگی کاشان اظهار داشت: با توجه به تخریب برخی از قسمت های شهر که توسط شهرداری به منظور رفع خطر و ریزش اجرا می شود تخریب چنین بنای باارزش، بدون هرگونه استعلام و اطلاع رسانی انجام شده است.

زیارتی، ضمن اشاره به تخریب پل قدیمی لتحر توسط شهرداری در سال گذشته گفت: شهرداری قبل از تخریب هر بنای تاریخی که مرتبط با میراث فرهنگی است، اطلاع رسانی به واحد مربوطه آن را باید جزء دستور کار خود قرار دهد.

وی تاکید کرد: گذر تبریزی های کاشان بدون هرگونه استعلام و اطلاع رسانی به میراث توسط شهرداری کاشان تخریب شده است.

برای دیدن گزارش تصویری به ادامه مطلب بروید


گزارش تصویری: