اولین همایش شهرسازی و معماری در کاشان آغازشد

اولین همایش شهرسازی و معماری ، پیش از ظهر با حضور اساتید معماری و شهرسازی کشور آغازشد .

شهردار کاشان در این همایش امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزارشد ، توجه و شناخت از معماری شهری و نقش آن را در زندگی شهری یکی از عوامل بوجود آورنده نشاط و زیبایی در شهرها دانست .


سعید مدرس زاده ، افزایش توان علمی شهرداری را نشان دهنده رشد و توسعه شهری دانست و اظهارداشت : برگزاری 11 سمینارو همایش توسط شهرداری کاشان ، خروجی آن تحول اساسی است که در بخش ساخت و ساز شهرستان بوجود آمده است .
وی با اشاره به اینکه ،  تمامی روش ها و اصول فنی مهندسی ساختمان در سازهای شهرستان کاشان توسط مجتمع سازان ، انبوه سازان و مردم رعایت می شود افزود : امروز  در شهرستان کاشان مکانی را نمی توان پیداکرد که رعایت اصول ساخت و ساز را رعایت نشده باشد .
به گفته وی ، اجبار مردم به رعایت اصول فنی و مهندسی در سازهای شهرستان ، امروز تبدیل به یک فرهنگ در شهرستان کاشان شده است .
شهردار کاشان ادامه داد : ایجاد فرهنگ رعایت اصول فنی در ساخت و ساز باعث شده است تا چالش هایی که در بسیاری از شهرهای کشور در این بخش وجود دارد  در شهرستان بالای300 هزارنفری کاشان شاهد چنین مشکلاتی نباشد .
مدرس زاده در ادامه با اشاره برگزاری یازده دوره همایش زلزله ، دو دوره همایش بهینه سازی انرژی و آموزش شهروندی و... گفت : مدیریت در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها از مهمترین دستاوردهای این همایش یوده است .
شهردار کاشان  ، آموزش ، فرهنگ سازی ، و  رفع مشکلات شهری در حوزه های مختلف را نیز ازدستاوردهای برگزاری چهار دوره آموزش مدیریت شهری و آموزش شهروندای اعلام کرد .  
مدرس زاده در ادامه موضوعات زلزله و ساختمان و عمران را از بخش های سخت افزاری شهرسازی و معماری ذکرکرد و گفت :  شهرداری کاشان با برگزاری اولین همایش شهرسازی و معماری ،  ئارد سیستم نرم افزاری سلسله همایش های گذشته است .
وی  با اشاره اینکه جهان سوم و کشورهای در حال توسعه در حال کپی برداری والگو پذیری از معماری کشورهای اروپایی  هستند گفت : شهرستان کاشان با تاریخ 7 هزار ساله و معماران  برجسته روشنفکر و مهندسان متخصص و پرتلاش ، نیازی کپی برداری و الگوپذیری از کشورهای اروپایی ندارد .
سعید مدرس زاده ،  بر توجه به فرهنگ و اقلیم جغرافیایی ، در ساخت و سازهای شهرستان تاکید کرد و گفت :  بابرنامه ریزی هایی که در این بخش توسط شهرداری انجام شده است ، رویکرد شهروندان در سازها به سمت و سوی سازه های مطابق با فرهنگ و اقلیم منطقه است . 
وی با اشاره به اینکه ،  موقعیت هر شهر بستگی به طراوات آن دارد  اظهارداشت : اگر بدنبال طراوت و روح بحشیدن به شهر هستیم باید نماد های شهری را در ساخت وساز ها لحاظ شود .  
شهرداری کاشان اظهارامیدواری کرد ، دستاورد اولین همایش شهرسازی و معماری ، تلفیق تجربه و علم در اصول معماری و شهرسازی را به دنبال داشته باشد .  
اولین همایش شهرسازی و معماری  توسط شهرداری کاشان و با همکاری دانشگاه کاشان، نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان در کاشان ، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه سینا و انجمن صنفی معمارن شهرستان کاشان ، با حضور معماران، مهندسین عمران و معماری، دست اندرکاران امر ساخت و ساز و جمعی از مدیران و مسئولان شهرستانی و  استانی برگزار شد .
/ 5 نظر / 9 بازدید
دوست

زنده باد کاشان[گل] و البته اهالی محترم این شهر... موفق و پیروز باشید

فرشته

برایت یه بغل گندم دلی خشنود از مردم برایت چشمه آبی کنارش عمر خضرایی برایت یک بغل مریم که مست از می شوی هر دم برایت قدرت آرش که دشمن را زند آتش برایت سفره ای ساده حلال وپا وآماده برایت هر چه خوبی هست صمیمانه دعا کردم. سلام مهربون.به روزم ومنتظر حضورت.باشد که بارور شود اندیشه

سرخوش

[هورا][هورا][هورا][هورا][هورا]

پیام سبز

سلام. بازم فیلتر شدم. فعلا با آسمان سبز11 هستم. اصلاح کن. برا انتخابات هم نوشتم.

فرشته

دلم را سپردم به بنگاه دنیا وهی آگهی دادم اینجا وآنجا وهر روز برای دلم مشتری آمد ورفت وهی این وآن سر سری آمد ورفت ولی هیچ کس قفل قلب مرا وانکرد. هیچ کس اتاق دلم را تماشا نکرد ورفتند وبعدش دلم موند بی مشتری ومن تازه آن وقت گفتم:خدایا تو قلب مرا می خری؟ وفردای آن روز خدا آمد وتوی قلبم نشست ومن روی آن در نوشتم:ببخشید دیگر برای کسی جا نداریم. از این پس به جز او کسی رو نداریم. سلام مهربون.به روزم ومنتظر شوق نگاهت به ناگفته های من وتو