طرح تعریض و بهسازی 'میدانگاه آقا' کاشان

مدیر دفتر مشارکت و جذب سرمایه گذاری شهرداری کاشان از ادامه طرح تعریض و بهسازی میدانگاه آقا با اعتباری حدود 22 میلیارد تومان خبر داد.

مدیر دفتر مشارکت و جذب سرمایه گذاری شهرداری کاشان از ادامه طرح تعریض و بهسازی میدانگاه آقا با اعتباری حدود 22 میلیارد تومان خبر داد.


به گزارش پورتال خبری کاشان و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کاشان، سعید طالعی با اشاره به اینکه این مبلغ از محل فروش اوراق مشارکت تامین می شود افزود: جلوگیری از ورود افراد سود جو جهت خرید املاک واقع در طرح، احیا و بازسازی بافت تاریخی و فرسوده این منطقه و تشویق ساکنان بافت به مشارکت در امر بهسازی از اهداف اجرای این طرح است.

به گفته وی با اجرای این پروژه علاوه بر آثار توسعه شهری در این منطقه (بافت فرسوده)، مرکز تجاری جدیدی نیز با زیربنای ۵۳ هزار و ۵۲۷ مترمربع ایجاد خواهد شد.                                                                                                                                                                                                    
وی با تاکید بر اینکه هر گونه نقل  و انتقال ملک در این محدوده منع قانونی دارد گفت: خریداران  باید قبل از هر گونه اقدام، با شهرداری یا شرکت عمران و احیا بافت فرسوده هماهنگی نموده  و در غیر این صورت با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.
 
مدیر دفتر مشارکت و جذب سرمایه گذاری وسعت میدانگاه آقا را 5/3 هکتار دانست و افزود: در خصوص بحث تملک و خرید، 2600 متر از محدوده طرح در پروژه میدانگاه آقا آزاد سازی شده است و کاربری های نهایی پروژه شامل مراکز تجاری ،اداری و مسکونی، خدماتی، محوطه های باز و فضای سبز می باشد.
 
طالعی تأکید کرد: این پروژه پاسخی به کمبود فضاها و سرانه های مورد نیاز بافت قدیم شهر کاشان است که علاوه برافزایش کیفیت زندگی شهروندان و توسعه پایدار شهر کاشان، جذابیت های بسیاری برای سرمایه گذاری دارند.
 
شایان ذکر است وسعت کل بافت تاریخی کاشان 772 هکتار می باشد
/ 1 نظر / 8 بازدید
ميدانگاهي

لطفا شما كه قصدنداشتيدمداوم پيگيرباشيد چرا كوچه هاي ميدانگاه را باخراب شدن در زمستان به گل واب كشيديد ميگذاشتيد بهار